KONST / Litografier / Blandteknik 12994338
*
nr 1299 4338
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 18:24:03
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:18
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:40
*
Gérard Titus-Carmel
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
nr 1299 4338
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:18 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:40